PDA

Zobacz pełną wersję : Test modemu 3G na kartę SIM ZTE MF60, mobilny hotspot Wi-Fi, 21,6 Mb/s HSDPA, czarny

kryseik
25-02-13, 00:07
Modem 3G na kartę SIM ZTE MF60, mobilny Hotspot Wi-Fi, 21,6 Mb/s HSDPA, czarny

3465

LINK DO PRODUKTU NA STRONIE CONRAD.PL (http://www.conrad.pl/Modem-3G-na-kart%C4%99-SIM-ZTE-MF60,-mobilny-Hotspot-Wi-Fi,-21,6-Mb%2fs-HSDPA,-czarny.htm?websale7=conrad&pi=319134&Ctx=%7Bver%2F7%2Fver%7D%7Bst%2F3ec%2Fst%7D%7Bcmd%2 F0%2Fcmd%7D%7Bm%2Fwebsale%2Fm%7D%7Bs%2Fconrad%2Fs% 7D%7Bl%2F01-aa%2Fl%7D%7Bsf%2F%3Cs1%3Ezte+mf60%3C%2Fs1%3E%2Fsf% 7D%7Bp1%2Ffe2b824d5b8724d72f3499ae62189d12%2Fp1%7D %7Bmd5%2F87dd80a4d97101c29775a544ddd805e4%2Fmd5%7D )

Witam, testowanym urządzeniem będzie MOBILNY ROUTER ZTE MF60, który umożliwi nam łączność z "siecią" w dowolnym miejscu. Nieważne czy korzystamy z tabletu, komórki, netbooka, laptopa, komputera stacjonarnego czy telewizora z Wi-Fi modem 3G podłączy nas do światowych zasobów. Wystarczy aby urządzenie, z którego chcemy się podłączyć do internetu posiadało łączność Wi-Fi oraz aby dane miejsce pozostawało w zasięgu sieci komórkowej, najlepiej tej najszybszej (HSPA+). Tak oto 8 urządzeń (plus jedno przez USB) może uzyskać połączenie.

Specyfikacja

<tbody>
Szybkość transferu
HSPA+: Pobieranie 21.6Mbps, Wrzucanie 5.76Mbps, HSPA, UMTS 3G, EDGE, GPRS

Ilość obsługiwanych urządzeń
8 (+ 1 przez USB)

Łączność
USB oraz Wi-Fi

Standard Wi-Fi
802.11b/g

Protokoły zabezpieczeń
WEP/WPA/WPA2/WAPI

Rodzaj USB
USB 2.0

Typ gniazda USB
Micro USB

Waga
77g

Wymiary
Ekran
Kolor urządzenia
99.7mm*53.7mm*13.9mm
OLED
czarny

Gniazdo kart microSD
Obsługiwane karty microSD do 32GB

Zasilacz
5V/700mA

Pojemność baterii
1500mAh

Czas czuwania
100 godzin

Czas pracy (Wi-Fi)
4 godziny

System operacyjny
Windows 7, Windows Vista(32bit lub 64bit), Windows XP (minimum Service Pack 2), MAC (minimum 10.4)

Przeglądarka internetowa
IE (6.0 lub kolejna), Firefox (2.0 lub kolejna), Opera (10.0 lub kolejna), Safari (4.0 lub kolejna), Chrome (5.0 lub kolejna)

Temp. podczas pracy
0℃ ~ +35℃

Temp. przechowywania
-20℃ ~ +50℃

Temp. w czasie ładowania
0℃ ~ +45℃

Wilgotność
5% ~ 95%

</tbody>

Opis produktu

Paczka została dostarczona mi do rąk własnych przez kuriera. Pakunek wydawał się dość duży, za duży jak na urządzenie wielkości telefonu komórkowego. Jednak okazało się, że nasz produkt jest po prostu doskonale zapakowany, stąd te rozmiary zewnętrzne. Jak wyglądał pakunek? To oraz krótka prezentacja zawartości pudełka w poniższym wideo.
<object height="315" width="560"></object>

<object height="480" width="853">

<embed src="http://www.youtube.com/v/HHkcp_Zggl0?hl=pl_PL&version=3&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" height="480" width="853"></object><object height="315" width="560"></object>

3466

3467

3468

3469

3470

Urządzenie zwraca uwagę smukłym (i pociągającym :p) wyglądem, dość podobnym z budowy do smartfona. Jest wykonany w całości z plastiku, który jest podatny na zarysowania ale ten krok umożliwił zmniejszenie jego wagi do piórkowej - 77g. Podobny jest też do telefonu, jeżeli chodzi o zbieranie odcisków palców. Jednak, tak jak i w wielu przypadkach wystarczy przetarcie o dowolny materiał by się ich pozbyć.
Tył urządzenia jest wyprofilowany tak, że idealnie leży w dłoni choć pewnie większość czasu spędzi w naszych kieszeniach lub na stoliku/biurku, gdzie prezentuje się dostojnie (tak, nadaje się na dyrektorskie biurka).

3471

3472

3473

3474

3475

3476

3477

Po wyciągnięciu urządzenia z pudełka wystarczy otworzyć jego tył poprzez podważenie paznokciem klapki w miejscu gdzie jest szczelina. Umieszczamy w odpowiednim miejscu kartę SIM (normalną, pełną kartę, nie żadne microSIM). Po zdjęciu tyłu widzimy także informacje takie jak "Wi-Fi SSID" oraz "Wi-Fi Key". Oznaczają one odpowiednio nazwę i hasło do naszej sieci Wi-Fi. Te same informacje znajdziemy również na oddzielnej, papierowej, dołączonej do opakowania karcie z napisem ZTE. Oczywiście nazwę jak i hasło możemy zmienić, co pokażę dalej. Powyżej umieszczono jeszcze nr IMEI będący prywatną nazwą każdego urządzenia.
Po włożeniu karty należy włożyć baterię zgodnie z umiejscowieniem styków. Klapkę zamykamy od góry, tzn. tam należy na początku pod kątem włożyć klapkę a następnie docisnąć każdą ze stron naszego routera.
Modem na obudowie posiada gniazdo antenowe do anteny zewnętrznej, przydatnej w miejscach o słabym zasięgu. Po drugiej stronie urządzenia znajdziemy gniazdo kard microSD oraz przycisk WPS służący do weryfikacji podłączanych urządzeń z taką funkcją oraz do wybudzania urządzenia (tę rolę spełnia też przycisk POWER), również za jego pomocą możemy po ok. 1s przytrzymaniu wyłączyć/włączyć opcję Wi-Fi w urządzeniu.

3478

3479

3480

3481

3482

3483

3484

Modem uruchamiamy poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku z charakterystycznym znaczkiem oznaczającym POWER.
Gdy urządzenie jest już włączone napis w dolnym prawym rogu określa stan połączenia z siecią. "Verbinden" oznacza łączenie z siecią a "verbunden" połączenie z nią. Następnie możemy już połączyć się z modemem. Szybko i wygodnie. Cały ten proces trwa zaledwie 1min!

W zestawie poza modemem znajdziemy baterię oraz okablowanie, tzn. kabel USB -> microUSB i ładowarkę USB -> wtyczka sieciowa. Na samym dnie pudełka było jeszcze parę papierów: karta ze wstępną nazwą i hasłem sieci oraz instrukcja obsługi w języku... niemieckim... Na szczęście dla osób nie znających dobrze tego języka na stronie Conrada (linku na górze tego postu) dostępna jest do pobrania instrukcja w języku polskim, uff file:///C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\ clip_image004.gif
Jedyne zastrzeżenia jakie mam do akcesoriów - ładowarka ma bardzo cienki kabelek między gniazdem USB a wtyczką. Mimo, iż nic przez czas testu się z tą ładowarką nie stało to uważam, że zrobienie gniazda USB bezpośrednio we wtyczce byłoby dużo bezpieczniejsze.

3485

3486

3487

3488

3489

3490

3491

3492

3493

3494

Test produktu

Na samym początku chciałem przetestować ile właściwe czasu potrzeba aby "świeżym" modemem ZTE wprost z pudełka móc połączyć się z internetem. Moje zmagania wraz z małym testem szybkościowym poniżej w wideo:

<object height="480" width="853">

<embed src="http://www.youtube.com/v/A_3mWgCy9t8?version=3&hl=pl_PL&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" height="480" width="853"></object>

Po ponad dwóch tygodniach testów modemu z kartami PLAY, ORANGE i PLUS mogę śmiało powiedzieć, że prędkość połączenia jest w pełni akceptowalna. Możemy obejrzeć film na YouTubie w HD (zależy od pory i miejsca kiedy się łączymy), możemy posłuchać internetowego radia, surfować po intrenecie, serwisach społecznościowych i wiele więcej. Wszystko bez względnie większych opóźnień.
Problem zaczyna się kiedy do routera podłączamy kilka urządzeń. Po podłączeniu drugiego możemy wykonywać wszystkie w/w czynności poza oglądaniem filmików HD. Niestety przy czterech podłączonych urządzeniach nawet przeglądanie stron zawierających dużo grafik może przyprawić o nerwice. Limit do 8 podłączonych urządzeń powinniśmy traktować raczej jako ciekawostkę chyba, że te 8 urządzeń nie będzie korzystać z łącza jednocześnie a tylko wymiennie.

Czy jesteśmy w aucie, autobusie, domu, na uczelni, w pracy, sklepie czy u sąsiada lub teściowej urządzenie działa. Jedyny warunek to zasięg do sieci komórkowej. Więc odpada surfowanie w przejściach podziemnych, metro czy w głębokich piwnicach.
Przy testowaniu ani razu nie miałem do czynienia z zawieszeniem się urządzenie. Nie było też problemów z podłączeniem się do niego przez Wi-Fi. Łączność przez USB wymaga zainstalowania sterowników (jeżeli nie mamy włączonego autostartu trzeba uruchomić instalacje ręcznie przez Twój "Mój komputer".
Podczas pracy przez kabel USB urządzenie się ładuje.
Czas ładowania baterii to 3 godziny a czas pracy przez Wi-Fi to 4 godziny. Czyli całkiem przyzwoicie. Czas czuwania wynosi 100 godzin choć tego akurat nie miałem okazji potwierdzić testami (ciężko mierzyć czas czuwania).
Podczas ładowania modemu przez wtyczkę sieciową możliwa jest jednoczesna praca urządzenia przez Wi-Fi.

Kolejna sprawa to konfiguracja modemu ZTE MF60. Należy (po podłączeniu się do routera) wybrać w przeglądarce adres http://192.168.0.1 lub http://ufi.home. W polu "Administrator" należy podać hasło admin (można je później zmienić w ustawieniach).

3504

Naszym oczom ukazuje się strona ze wszelkimi informacjami na temat połączenia.

3505

W górnej belce po prawej stronie widzimy ikonki takie jak na urządzeniu wskazujące na moc sygnału sieci, jego rodzaj (prędkość), nazwę sieci, ilość podłączonych urządzeń oraz stan baterii.

3506

Klikamy "Quick setup" aby szybko skonfigurować nasz modem. W pierwszym kroku wciskamy przycisk NEXT

3507

W drugim kroku również klikamy NEXT.

3508

W kroku nr 3 w polu Name(SSID) wpisujemy nazwę jaką wybraliśmy dla naszej sieci. Będzie ona ogólnie widoczna (chyba, że zdecydujemy się na ukrycie sieci).

3509

W przedostatnim kroku w najniższym polu WPA Pre-Shared Key wpisujemy hasło do naszej mobilnej sieci.

3510

Na koniec zostało nam potwierdzenie wprowadzonych zmian poprzez kliknięcie w przycisk APPLY.

3511

Podsumowanie

Urządzenie jest bardzo fajnym pomysłem dla ludzi nadążającym za rozwojem technologii. Jest pozycją obowiązkową dla posiadaczy tabletów bez modemu 3G oraz dla ludzi dużo przemieszczających się. Rozwiązuje problem drogich pakietów danych w telefonii komórkowej. Wystarczy do naszego ZTE MF60 kupić kartę tylko do internetu i można wejść w cyfrowy świat informacji.

Ten modem jest naprawdę dla każdego!

3495

3496

3497

3498

3499

<tbody>
ZALETY
WADY

+ szybkie ładowanie
- tył obudowy po 2 tyg. lekko trzeszczy

+ elegancki wygląd
- rysująca się powierzchnia

+ lekki
- obudowa łatwo łapie odciski palców

+ 4 godziny pracy na baterii
- język niemiecki

+ możliwości

+ praca do 8 urządzeń

+ możliwość aktualizacji

</tbody>

LINK DO PRODUKTU NA STRONIE CONRAD.PL (http://www.conrad.pl/Modem-3G-na-kart%C4%99-SIM-ZTE-MF60,-mobilny-Hotspot-Wi-Fi,-21,6-Mb%2fs-HSDPA,-czarny.htm?websale7=conrad&pi=319134&Ctx=%7Bver%2F7%2Fver%7D%7Bst%2F3ec%2Fst%7D%7Bcmd%2 F0%2Fcmd%7D%7Bm%2Fwebsale%2Fm%7D%7Bs%2Fconrad%2Fs% 7D%7Bl%2F01-aa%2Fl%7D%7Bsf%2F%3Cs1%3Ezte+mf60%3C%2Fs1%3E%2Fsf% 7D%7Bp1%2Ffe2b824d5b8724d72f3499ae62189d12%2Fp1%7D %7Bmd5%2F87dd80a4d97101c29775a544ddd805e4%2Fmd5%7D )

BONUS:
Szukając informacji o testowanym modemie trafiłem na stronę producenta: http://www.zteuk.co.uk/device/201204/t20120417_12418.html
Gdzie po wejściu w zakładkę Product support jest możliwe pobranie aplikacji do aktualizacji naszego ZTE MF60 (pobieranie z linku MF60 Upgrade Tool). Co zyskujemy?
1. Zwiększa się limit podłączonych urządzeń do routera z 8 na 10 (choć i tak jak pisałem wcześniej nie polecam podłączać na raz więcej niż 4)
2. Po dwukrotnym kliknięciu przycisku WPS pokarze nam się na ekranie OLED nazwa sieci oraz hasło do niej
3. Język zaktualizował się do angielskiego!
4. Zmianie uległa cała strona konfiguracyjna (nie ma do niej instrukcji!!!). Teraz jest bardziej przejrzysta i miła dla oka. [zobacz zdjęcia poniżej]
5. Na stronie konfiguracji możemy sterować czasem autozasypiania urządzenia (modem przechodzi standardowo w stan uśpienia po 10min gdy żadne urządzenie nie podłączy się do niego).

3500

3501

3502

3503

Jeżeli macie jakieś pytania, prośby, wątpliwości, zażalenia pytajcie a postaram się odpowiedzieć, przetestować, sprawdzić ;)

Jarosław Madejek
25-02-13, 10:58
Bardzo dobrze zrobiony test, ładne zdjęcia i film - jako osoba testująca ostatnio Joy-It Mini PC (http://forum.conrad.pl/showthread.php?379-Test-Joy-It-Mini-PC-czyli-Android-na-ekranie-telewizora) doceniam kunszt testera ;)

Chciałbym zapytać się o kilka kwestii
- Jaką rolę pełni karta sd w urządzeniu? Czy jest to po prostu pendrive czy dysk sieciowy?
- Jak z zasięgiem WiFi urządzenia?
- Jak wypadają transfery z sieci GSM oraz między urządzeniami wpiętymi w tę samą sieć ?

kryseik
02-03-13, 13:43
Hej, dzięki za komentarz ;)
Co do Twoich pytań... Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam.

- Jaką rolę pełni karta sd w urządzeniu? Czy jest to po prostu pendrive czy dysk sieciowy?
- Może być używana jako pendrive lub dysk sieciowy. Z tym, że na stronie konfiguracyjnej PRZED aktualizacją miałem możliwość wyboru trybu jej pracy, po aktualizacji nie mogę takiegoż znaleźć (przynajmniej na razie).

- Jak z zasięgiem WiFi urządzenia?
- Testowałem w domu i na zewnątrz. Jeżeli nie masz ścian z ołowiu a router nie jest bezpośrednio czymś przykryty to sąsiedzi pod i nad będą widzieli Twoją sieć.

- Jak wypadają transfery z sieci GSM oraz między urządzeniami wpiętymi w tę samą sieć?
- Co do transferu to jest on w zakresie podawanym przez producenta czyli dochodzi do prędkości HSDPA+. Problem w tym, że tak jak w wypadku każdego routera czy to 3G czy mobilnego stick USB (w tym też LTE - testowałem poprzez możliwość wzięcia umowy w PLUSIE z możliwością wypowiedzenia w ciągu 7 dni) prędkości transferu wahają się w zależności od pory dnia, obciążenia sieci, górowania słońca, prądów powietrza i paru innych dość dziwnych, niezrozumiałych czynników ;)
Testy mierzone przez strony do pomiarów szybkości internetu przedstawię jeszcze w tym tygodniu. Choć wg. mnie mają się one mało do rzeczywistości (potwierdza to choćby fakt dość sporych różnic w prędkości w zależności od strony na której pomiaru dokonywałem).

Jarosław Madejek
05-03-13, 08:45
Dzięki za odpowiedź.

Co do testów transferu za pomocą stron do pomiaru szybkości - to nie są one jakoś szczególnie wiarygodne. Ja testuję prędkość za pomocą managerów pobierania plików. Np pobieram Open Office czy jakiś service pack do Windowsa rzędu 300 mb.

Co do transferów w sieci między urządzeniami to miałem na myśli sprawdzenie jak urządzenie radzi sobie jako router WiFi. Np przesłanie pliku/plików rzędu 5-10 GB w zależności od odległości między urządzeniami a routerem.

MagnaT
18-03-13, 13:41
@Jarosław Madejek
Posiadam urządzenie posiadające zbliżone możliwości. (Huawei e5832) Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma sensu używać go jako routera do budowania bezprzewodowej sieci LAN jeśli urządzenia są od siebie oddalone. Działa on na prostej zasadzie. Im dalej jesteś od routera tym słabszy masz transfer. W przypadku mojego modelu prędkość maksymalna pobierania danych, to 7.2 Mb/s co nijak ma się do rzeczywistości. Maksymalna przepustowość jaką w nim uzyskałem, to 3.5 Mb/s (maksymalna prędkość wysyłania to 5.76 Mb/s / podobno... / ) Jeśli zależy Ci na przesłaniu pliku 5-10 GB musisz uzbroić się w dużo cierpliwości. Do tego dochodzi pewien czynnik techniczny, czyli jakie urządzenia chcesz połączyć, ponieważ sama prędkość urządzenia nie wiele Ci pomoże, jeśli posiadasz kartę sieciową (WLAN) o ograniczonej przepustowości lub chcesz podłączyć np. starą konsolkę poprzez WIFI. Wtedy uzyskasz dość kiepskie wyniki nawet, jeśli urządzenie będzie leżało zaraz obok urządzeń. :)

Jeśli chcesz uzyskać połączenie typu komputer-komputer i obydwa posiadają karty Wi-Fi możesz zbudować prostą sieć typu Ad-Hoc (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ad-Hoc). Jeśli nie posiadają one karty Wi-Fi pozostaje jedynie kabelek. :)

P.S. Połączenie Ad-Hoc można również wykorzystać do połączeń typu komputer-konsola / komputer- Smart TV etc. :) Warunkiem jest to, aby uruchomić tą sieć na komputerze, który jest w miarę wydajny i traktować go jako serwer. :)

Mam nadzieję, że pomogłem. ;)

kryseik
03-05-13, 21:41
Podsumowanie video

<iframe width="800" height="450" src="http://www.youtube.com/embed/aon_c0RO7V8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

august
27-05-13, 11:35
Dziękuję za test! Brakuje mi kilku informacji, które są dla mnie ważne.

Chcę urządzenie umieścić w samochodzie. Aero2 + zew. antena + zasilanie na stałe, w podłokietniku mam piękne miejsce.

Ciekawi mnie czy router włącza się sam (bez konieczności wciskania przycisku) i generuje sygnał Wifi po podłączeniu zasilania do USB, a wyłącza się po jego odłączeniu.
Jest to dla mnie kluczowa sprawa, bo nie chcę za każdym razem otwierać podłokiernika i włączać router.

Jeśli trzeba router za każdym razem włączać to pewnie wybiorę ASUS 330N3G + Huawei 3131, ale tak ładnie w uchwycie po Iphone 4 wyglądać nie będzie... ;)
Z góry dzięki za odpowiedź!

kryseik
15-06-13, 22:57
Wybacz, że dopiero teraz odpisuję - ostatnie tygodnie były dla mnie męczące i ważne...

Co do Twojego pytania... Niestety muszę przyznać, że niestety po podłączeniu zasilania router tylko zacznie się ładować, nie uruchomi się automatycznie. Jednak, szukałem informacji o nim w Internecie i można powalczyć z nim i skonfigurować jak się chce zmieniając software wgrany do routera. Jest to jednak problematyczne...

Co do wyglądu masz rację, tak elegancką czerń trudno przebić ;)

shadow78
07-09-13, 19:03
Witam.
Ja mam pytanko odnośnie tego urządzonka. Posiadam komputer bez karty Wi-fi. Dell Optiplex GX270. Aktualnie korzystam z modemu ZTE mf195 w sieci T-mobile. Działa sprawnie dosyć z zewnętrzną anteną w 3G. Pytanie jest takie: Czy ten routerek można podłączyć do komputera przez kabel usb i mieć dostęp do internetu czy muszę zamontować karte sieciową (wiadomo, dodatkowy koszt). A jesli można to czy jednocześnie może on dawać internet po kablu do komputera i rozsyłać poprzez wi-fi do dajmy na to telefonu? Dzięki z góry za odpowiedz.

kryseik
13-09-13, 22:36
Hej, urządzonko działa jak mobilny router z większością jego funkcji (poza kilkoma migającymi diodkami LED). Można z niego korzystać przez USB po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, wystarczy więc zwykła karta sieciowa bez Wi-Fi. Jednocześnie można rozsyłać Wi-Fi po najbliższej okolicy dla komórek, tabletów, telewizorów, itd. Jedynym problemem może być to, że im więcej podłączonych urządzeń tym wolniejsze jest połączenie. Plusem takiej konfiguracji jest fakt, że poprzez USB urządzenie będzie dodatkowo ładowane więc nie rozładuje się w trakcie pracy.

shadow78
16-09-13, 07:51
Witam. I dzięki za odpowiedz. Ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Co z PIN-em? Czy żeby router łączył się, tak jak to pokazano na filmikach, automatycznie trzeba wcześniej wyłączyć żądanie PIN-u przez kartę SIM? Na przykład za pomocą telefonu?...

fillipo
16-09-13, 16:47
@shadow78, karty SIM które są w standardzie przystosowane tylko do przesyłu danych (internet mobilny) mają domyślnie wyłączone żądanie pinu.
Jeżeli masz inną kartę, to pewnie trzeba to wyłączyć, tak jak piszesz za pomocą tel :)

kryseik
17-09-13, 11:20
Jest dokładnie jak napisał kolega wyżej ;)
Z tym, że jeżeli teraz kupujesz kartę SIM w ofercie "na kartę" to niezależnie od wybranego programu przeważnie ma domyślnie usunięte żądanie PINu. W innym wypadku można żądanie zdjąć w tel. lub bezpośrednio w salonie operatora (np. przy zakupie).

rokal
18-09-13, 00:07
Witam,
test ciekawy, zawiera sporo interesujących danych mogących zainteresować potencjalnego użytkownika i pomóc w podjęciu przez niego wyważonej decyzji o zakupie (bądź nie). Mam tylko drobną uwagę, że niektórzy operatorzy (np. Cyfrowy Polsat) oferują modem ZTE MF60 w wykonaniu Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n. Wynika stąd, że nabywając to urządzenie mimo podobnej nazwy można się natknąć na różne wykonania. Ciekawy jestem z czego to wynika i jak można je odróżnić między sobą.
Pozdrawiam,
rokal

kryseik
18-09-13, 17:27
Myślę, że może być to nie tyle kwestia technologiczna a oprogramowania (choć głowy nie dam), tak jak i w przypadku limitu podłączonych urządzeń przed i po aktualizacji. Na stronie PLUSa możemy zobaczyć tenże modem z dopiskiem o standardzie b/g/n więc najprawdopodobniej jest on przystosowany do N'ki a wymaga jakiś sterowników. Spróbuję się temu przyjrzeć, choć i tak takie prędkości przy łączeniu po sieci komórkowej (nie LTE) i tak nie mają sensu. Chyba, że by wykorzystywać router jako AP do zwiększenia zasięgu.

fillipo
18-09-13, 19:35
@rokal, jeżeli chodzi o dwa różne wydania, to chyba taka polityka ZTE, bo swojego czasu, gdy Android wchodził na rynek, mieli w ofercie smartphona, który też w sieciach niemieckich operatorów miał lepsze parametry (chodziło o pamięć RAM) niż w sieciach w Polsce :)
Swoją drogą ciekawy chwyt.

hd7
20-01-14, 22:10
Test super jednak bateria 1500mah którą opisujesz to 1500 mili-amperogodzin a nie 1500mega-amperogodzin jak powiedziałeś w filmiku, bateria takiej mocy była by chyba wielkości samochodu:) poza tym to przepiękny test:)

Mr.Z
02-02-14, 19:13
Test pierwsza klasa! Informacje spójne i wyczerpujące. Lecz czas pracy poza podłączeniem do zasilania sieciowego niestety mnie nie zadowala, trzeba by zawsze ze sobą nosić zasilacz lub non stop mieć go podpiętego do prądu, co killuje baterie.